Tieniaca technika ako nevyhnutná súčasť bývania

Tieniaca technika sa v súčasnosti považuje za nevyhnutnú súčasť bývania. A to bez ohľadu na to, či bývate v dome alebo byte. Viete si predstaviť holé okná bez akéhokoľvek tienenia? No povedzme si úprimne, asi veľmi nie. Dôvodov, prečo si zaobstarať tieniacu techniku je mnoho. Niektorí zákazníci si kupujú tienidlá, aby mali svoje súkromie. Iní chcú minimalizovať hluk z okolia a zabrániť zvedavým pohľadom susedov. Správne zvolený typ tienenia dokáže okrem iného ochrániť váš interiér pred slnečnými lúčmi a v konečnom dôsledku tak prispieť k pohodliu vášho bývania. Preto, aby vaše okná nezívali prázdnotou alebo nebolo cez ne vidieť každý váš pohyb, je ideálne zvoliť vhodný typ tienenia.

KVALITNÉ TIENENIE NA OKNÁ

Kým pred pár rokmi boli populárne interiérové žalúzie, dnes sa do popredia dostávajú vonkajšie hliníkové žalúzie. Vyberajte si tienidlá, ktoré budú vyhovovať vášmu štýlu, potrebám a rozpočtu. Na výber máte širokú škálu produktov. Rozhodnúť sa môžete pre interiérové alebo tiež vonkajšie tienenie. Záleží to len na vás. Ponúkame vám pár tipov, s ktorými si môžete užívať svoje súkromie a pokojné bývanie

INTERIÉROVÉ HLINÍKOVÉ ŽALÚZIE

Ako už bolo spomenuté, všetky okná v domácnosti si vyžadujú nejakú „ochranu“, či už proti slnku alebo zvedavým susedom. Ak chcete ušetriť a vynaložiť minimálne náklady, tak tou správnou voľbou sú interiérové hliníkové žalúzie. Ich výhodou je že, zabránia pohľadu dovnútra a čiastočne zatienia interiér. Vďaka hliníkovému prevedeniu lamiel ponúkajú dlhú životnosť a sú preto spoľahlivým riešením, ktoré sa hodí do každej domácnosti. Okrem toho je možné namontovať ich takmer kdekoľvek. Problémom nie sú ani atypické okná. Ich manipulácia je jednoduchá a s ich údržbou si ťažkú hlavu robiť nemusíte.

MOŽNOSTI VONKAJŠIEHO TIENENIA

Zákazníci si často kupujú tieniacu techniku aj z iných dôvodov ako len z potreby samotného tienenia. Dôvodov môže byť viacero. Niektorí hľadajú spôsob ako ochrániť svoju nehnuteľnosť pred krádežou, predĺžiť životnosť okien alebo spôsob ako vytvoriť optimálnu tepelnú a zvukovú izoláciu domu.

Aké sú tie vaše? Chcete si doma vytvoriť dokonalé zatemnenie miestnosti a zabezpečiť maximálne súkromie? Ak áno, určite siahnite po vonkajších typoch tienenia. Na výber máte 3 možnosti – buď sa rozhodnete pre vonkajšie hliníkové žalúzievonkajšie hliníkové rolety alebo vonkajšie screenové rolety. Všetky uvedené varianty vonkajšieho tienenia ponúkajú množstvo benefitov pre vašu domácnosť. Ich funkčné vlastnosti sú neporovnateľné s interiérovými žalúziami.

BEZPEČNÁ OCHRANA PROTI HMYZU

Určite ste sa vo vašej domácnosti stretli s neželaným a otravným hmyzom, však? Ako sa ho ale zbaviť? Existujú len dva spôsoby. Môžete použiť rôzne chemické prípravky proti muchám, mravcom, alebo komárom. Avšak, má to jeden malý háčik, musíte ich používať opakovane. Zamýšľali ste sa tiež niekedy nad tým, že takéto prípravky sú toxické a pre zdravie človeka škodlivé? Druhým a naopak bezpečným riešením je zaobstaranie si sietí proti hmyzu. Slúžia ako účinná ochrana pred dotieravým hmyzom, cez ktoré sa do vášho domova nedostanú. Štandardne sa montujú minimálne na jedno okno v miestnosti. S nimi môžete vetrať bez toho, aby ste sa obávali nežiadúceho hmyzu. Ideálne je však zaobstarať si okrem okenných sietí aj dverovú sieť proti hmyzu pri vstupe na balkón či terasu. Tento praktický, účinný a neodmysliteľný doplnok vašej domácnosti patrí medzi cenovo prijateľné riešenia. V súčasnosti existujú rôzne varianty prevedenia a preto aj siete proti hmyzu môžu slúžiť ako dizajnový prvok vášho bývania.

TIP NA ZÁVER

Aby vaše okná nezívali prázdnotou, nebojte sa investovať do tienenia. Nepotrebujete veľký rozpočet na to, aby ste zatienili okná v dome alebo byte. V mnohých domácnostiach by ste našli interiérové žalúzie, ktoré tento účel splnia. Ak však máte k dispozícií vyšší rozpočet, siahnite po vonkajšom tienení a doprajte si luxus a eleganciu v podobe vonkajších hliníkových žalúzií alebo vonkajších screenových roliet, ktoré vám môžu ponúknuť celý rad výhod pre váš domov. Nezabudnite však, že nevyhnutným doplnkom každej domácnosti sú jednoznačne siete proti hmyzu.

Potrebujete poradiť s výberom vhodného tienenie?

Využite naše bezplatné poradenstvo a konzultácie 7 dní v týždni

e-mailom

zaluzieprievidza@gmail.com

telefonicky

0918 518 642

cez kontaktný formulár

nájdete ho nižšie

Kontaktný formulár

Vybrať súbory Neboli vybraté žiadne súboryAkceptované typy súborov: jpg, jpeg, jpe, gif, png, svg. Max. veľkosť súboru: 1 MB

5 + 14 =